TZW. RADA NADZORCZA SM POJEZIERZE 2019

8 lipca 2019 r.

 

Tzw. rada nadzorcza SM Pojezierze 2019’

 

  Na wstępie przepraszamy, że pierwszy artykuł 2019 r. popełniamy dopiero w lipcu. Tematów patologii w SM Pojezierze oczywiście nie brakuje, ale osobom społecznie śledzącym i opisującym powyższe czasu już brakuje. Cieszy nas, że licznik odwiedzin naszej strony zbliża się do miliona, a każdorazowe otwarcie strony potwierdza obecność gości w liczbie od parudziesięciu do paruset. Szkoda tylko, że tak duże społeczne zainteresowanie kondycją spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce, a w SM Pojezierze w szczególności, nie przekłada się na zainteresowanie organów państwa, w tym organów ścigania. Cóż taki kraj …

 

  W kwietniowym „Echu Pojezierza” przemówił przewodniczący rady nadzorczej SM Pojezierze Kazimierz Zakrzewski (73 l.). Swoją przemowę zaczyna od słów, że skończyła się trzyletnia kadencja rady nadzorczej, której miał zaszczyt przewodniczyć. Dalej twierdzi, że w 2016 r. przejęli dobrze funkcjonujący organizm, jaki stanowiła spółdzielnia. Potem coś o rewitalizacji obszarów zielonych, uroczych skwerach, nowych nasadzeniach, siłowniach plenerowych … Ogólnie „och i ach”. W kontekście „rewitalizacji obszarów zielonych”, w przemowie przewodniczącego, jakoś nie możemy nic znaleźć o obszarze przy ul. Żołnierskiej naprzeciwko Szpitala Wojewódzkiego. W 2017 r., korzystając z Lex Szyszko, Barański wyciął tam parędziesiąt drzew pod kolejny swój blok, czyli kolejne złodziejstwo na majątku spółdzielczym. Ciekawa zielona rewitalizacja. Ciekawe też co na to pan przewodniczący ?

  W przemowie swojej przewodniczący, zaczynając od w/w zaszczytu przewodniczenia, kończy podziękowaniami członkom ustępującej rady i zarządowi za trzyletnią, owocną i zgodną współpracę. „Owocna” i „zgodna” współpraca tych grup wzajemnej adoracji, to właśnie największe przekleństwo spółdzielni w Polsce. Przypomnijmy komu dziękuje i z kim miał zaszczyt:

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2016-2/212-tzw-rada-nadzorcza-sm-pojezierze-a-kamienica-wybrancow

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2013/42-kolejne-tzw-wybory-za-nami

 

  I wreszcie ostatnie zdanie z przemowy przewodniczącego – „Nowej radzie nadzorczej, która zostanie wybrana na najbliższym Walnym Zgromadzeniu, życzę samych sukcesów i wielu osiągnięć dla dobra mieszkańców i spółdzielni”. Głupia sprawa, przewodniczący zapomina wspomnieć, że skład „nowej” rady nadzorczej został już z Barańskim ustalony, że wystarczy tylko klepnięcie na tzw. walnym zgromadzeniu, i że przewodniczący Zakrzewski będzie też w „nowej” radzie. Jak widać przewodniczący życzy sukcesów i wielu osiągnięć samemu sobie. Zamiast uskuteczniać takie elaboraty, mógł np. w Echu Pojezierza zamieścić dla spółdzielców instrukcję zgłaszania kandydatów do rady nadzorczej i zachęcić ich do aktywności w tworzeniu NOWEJ rady nadzorczej. Ale wszak ta gadzinówka, organ cwaniaków z SM, nie służy do takich ogłoszeń. 

  W 2016 r. pisaliśmy, że „jak co 3 lata odbyły się tzw. wybory do tzw. rady nadzorczej. Z uwagi na to, że jakiś czas temu ustawodawca zmusił spółdzielnie do okresowej wymiany członków rad nadzorczych (nie można być dłużej członkiem r.n. niż dwie kadencje), w SM Pojezierze także do takich wymian dochodzi. Zmieniają się osoby, ale nie ich jakość. Standardowo, to nie kto inny jak prezes typuje i namaszcza. Na ustawianych walnych, tzw. wybór, to tylko zwykła formalność.” Powyższe w 2019 r. okazało się nadal aktualne. Okazało się też, że zakładana przez ustawodawcę fluktuacja kadr w radach nadzorczych SM, jak zwykle została przepoczwarzona przez spółdzielczych watażków. 

Walory rady nadzorczej poprzedniej kadencji opisywaliśmy j.w. Warto przeanalizować walory „nowej” rady i samą jej „nowość”. Po lewej stara rada. Po prawej „nowa”.

 

 

  Jak widać z powyższego tzw. nowa rada to na 15 osób, 9 bez zmian. 6 osób odchodzi, ale zapewne na 3-letnią przerwę. Z tych 6 osób 5 nie mogło kandydować bo już od dwóch kadencji, czyli 6 lat zasiadali w tym szacownym gronie – przy ich nazwiskach po prawej odbyte kadencje. Jak widać z powyższego, jedynie Ireneusz Ochelski miał za sobą jedną kadencję. Najwyraźniej coś nie podpasował prezesowi lub sam nie chciał dłużej spotykać się z tą kompaniją.

 

  Przejdźmy teraz do „nowej” krwi, która zasiliła w 2019 r. w/w kompaniję.

 

Maria Żywicka (64 l.) – oddana służbie spółdzielczej i wyrozumiała poczynaniom prezesów. Doświadczona – przez 12 lat (2004-2016) w radzie. Jak widać po krótkiej 3-letniej przerwie można wrócić do  kompaniji. W życiu osobistym szczęśliwa właścicielka mieszkania w kamienicy wybrańców przy ul. Kołobrzeskiej 7A.

 

Józef Nakonieczny  (73 l.)  - równie doświadczony jak powyższa – przez 12 lat (2004-2016) w radzie. 3 lata odpoczynku i już gotów do wytrwałej pracy dla Barańskiego. Nakonieczni występują w kamienicy wybrańców przy ul. Kołobrzeskiej 7A i nakoniecznie to przypadek.

 

Anna Skokowska (55 l.) – doświadczenie w radzie krótsze – „tylko” dwie kadencje 2010-2016. Po krótkim odpoczynku znów gotowa do służby. W życiu osobistym szczęśliwa właścicielka mieszkania w kamienicy wybrańców przy ul. Kołobrzeskiej 7A.

 

Ryszard Kamiński (68 l.) – prawdziwy guru spółdzielczości mieszkaniowej. Znany z prowadzenia salonu w Agorze. Znany też z pokrzykiwania na protestujących w czasie happeningu w 2013 r. pod Agorą, mającego na celu zablokowanie zebrania sztucznych członków Barańskiego. Także doświadczony w radzie – lata 2010-2016 to czas jego wytrwałej pracy dla Barańskiego.

 

Krzysztof Sekściński (44 l.) – młody jak na całe te towarzystwo. Jednak nie ma żadnego ryzyka, że zacznie krytycznie myśleć, czy zrobi przewrót pałacowy. Jego myślenie prawidłowe i wiernopoddańcze. Doświadczony i sprawny prowadzący tzw. walne. W SM Pojezierze z Barańskim od początku. Członek rady od 2006 do 2016 r. Z lubością sygnujący zarobki Barańskiego 40 tys./m-c, kupno Toyot, rozkradanie nieruchomości spółdzielczych (cechy zresztą typowe dla członków tzw. rn). W dowód zasług uhonorowany mieszkaniem w kamienicy wybrańców przy ul. Kołobrzeskiej 7A - 107 m2 wow !

 

Barbara Żuromska – dziwne; prawdziwa nowość; wielka niewiadoma. Pomimo braku doświadczenia w tym o co chodzi w tej „radzie”, jesteśmy przekonani, że została prawidłowo pouczona przez prezesa.

 

 

 

  Jak widać z powyższego, słowa przewodniczącego Zakrzewskiego z jego przemówienia o „nowej” radzie, to jakieś szyderstwo. Jak sam on podaje, jest on osobiście związany z naszą spółdzielnią od dziesięcioleci. Nie tylko jako pracownik, później członek i sekretarz rady nadzorczej. Rzeczywiście, jak Krajowy Rejestr Sądowy zaczęto prowadzić w 2001 r. Zakrzewski od razu tam był. Przed tę datą nie widzimy kiedy był, ale z tego co sam mówi to był bez przerwy. To co widzimy w KRS to członkostwo w radzie w latach 2001-2010 i od 2016 r. apiać. Ze łzą w oku wspomina on jubileusz 60 – lecia SM w 2017 r. (jak zwykle filharmonia, orkiestra, Czerwony Tulipan, torty, medale itd. i jakieś 200.000 zł mniej na rachunku spółdzielni). Podaje, że zaczynał pracę w spółdzielni, kiedy nie była jeszcze ona „pełnoletnia”. W swoich opowieściach zapomniał tylko dodać, że jego syn też szczęśliwie stał się szczęśliwym właścicielem mieszkania w kamienicy wybrańców. Biorąc pod uwagę powyższe uznać należy, że doświadczenie Kazimierza Zakrzewskiego jest naprawdę przebogate. Zna nie tylko spółdzielcze przekręty z III RP, ale i te z PRL. Nie dziwi więc, że na kadencję 2019-2021 ten szczwany lis zrezygnował z przewodniczenia radzie. Wszak w tym czasie dojdzie do największego wyprowadzenia majątku z SM Pojezierze przez Barańskiego i spółkę – największego nie tylko w historii SM ale i całego Olsztyna. Pozwolenie na budowę bloku przy ul. Żołnierskiej już jest. Doświadczenie kamienicy wybrańców i wyprowadzenia całego parteru z nowego bloku przy ul. Piłsudskiego, połączone z doświadczeniem bezkarności, Barański ma. Nowa-stara rada gotowa do klepania. Barański do dzieła ! Nie zostaniesz królem niklu jak twoi mentalni koledzy – rosyjscy oligarchowie. Królem wyprowadzonych nieruchomości ze spółdzielni, jak najbardziej. Chap (sjp: pot. wykrzyknik nazywający szybkie pochwycenie czegoś, głównie pożywienia dziobem, zębami, pyskiem) dalej! 

Gościmy

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129481

Kubik-Rubik Joomla! Extensions